Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: dyrektor
Statystyka
VIII FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYSŁÓW NIEMIECKICH „DEUTSCHE SPRICHWÖRTER”

Dnia 30 maja 2018 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie odbył się VIII już finał Międzyszkolnego Konkursu Przysłów Niemieckich, zorganizowany przez nauczycielki j. niemieckiego, pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Celem konkursu było pobudzenie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, poszerzanie wiedzy leksykalnej, motywowanie do uczenia się języków obcych, integracja młodzieży z różnych placówek oraz oczywiście nagrodzenie najlepszych.

  Mieliśmy zaszczyt gościć młodzież z ośmiu okolicznych gimnazjów oraz uczniów naszej szkoły, która jest gospodarzem konkursu od ośmiu lat. Przybyli do nas uczniowie z : Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Małym Płocku, Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu, Zespołu Szkół w Grabowie , Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie, Miejskiego Gimnazjum NR 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zambrowie, Publicznego Gimnazjum NR 8 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży oraz Katolickich Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.   Do etapu międzyszkolnego przystąpiło 26 uczestników, którzy z sukcesem przeszli etap szkolny w swoich macierzystych szkołach. Na ostatnim etapie uczniowie musieli wykazać się znajomością 150 niemieckich przysłów na teście pisemnym. 

         Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z testem. Wyłoniono 4 zwycięzców i 8 finalistów konkursu. I tak  I miejsce zajęła Zuzanna Leniewska z Gimnazjum NR1 w Zambrowie, II miejscePatrycja Bagińska z ZS w Grabowie, III miejsceWeronika Chojnowska  ze Szkół Katolickich w Łomży i wyróżnienie – Małgorzata Duda z Gimnazjum w Małym Płocku. Dwie uczennice naszego gimnazjum zostały finalistkami konkursu : Wiktoria Nowak  z kl. 2d oraz Klaudia Dardzińska z kl. 3a.

         Nagrody ufundowali : Rada Rodziców przy Gimnazjum w Kolnie, PSNJN, Ambasada Szwajcarii , Ambasada Austrii, WSiP oraz uczniowie realizujący projekt, którzy także przygotowali poczęstunek dla przybyłych gości.  

 

                                                        Zwyciężczyniom gratulujemy!!!

                                                        Organizatorki oraz Prezes PSNJN

Zegar LCD
Kalendarz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

14-09-2018 21:40
Uwaga! Zmiana planu od 17.09.2018 r.