Wyjazd do Pragi

W dniach 8-10 września mażoretki ze szkoły podstawowej i z naszego gimnazjum – Martyna Kierznowska z kl. II a i Wiktoria Wojsław z kl. II b  pod opieką Pani Beaty Skrodzkiej oraz uczennice z Miejskiej Orkiestry Dętej w Kolnie (Gabriela Banach, Justyna Chmielewska, Gabriela Fiertek z kl. III a, Patrycja Bajkowska z kl. II c i Julia Zakrzewska z kl. III d) pod batutą kapelmistrza Pana Pawła Podeszwika odwiedzili czeską Pragę na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Chórów „PRAHA MUSIC FESTIVAL 2017”. Młodzi artyści wyjechali autobusem w czwartek 7 września o godz. 2200. Jechali 15 godzin i zatrzymywali się około 5 razy na stacjach paliw oraz na granicy polsko-czeskiej. W Pradze zameldowali się około godz. 1300 . Od razu po przyjeździe wszyscy udali się na Most Karola, gdyż orkiestra po drugiej stronie Wełtawy miała występ w miejskiej bibliotece. Później udali się do hotelu Krystal, w którym kolniacy zakwaterowali się i zjedli obiadokolację. Wszyscy po ciężkiej i długiej podróży szybko zasnęli. Drugiego dnia wyjazdu odbył się tak długo oczekiwany występ. Kolneńscy artyści występowali jako pierwsi. Orkiestra zagrała 6 utworów. Mażoretki zatańczyły do trzech  z nich: „Golden Sun”, „Warszawskie dzieci” oraz „The Final Countdown”. Po zatańczeniu dziewczyny dostały owację na stająco. Na festiwalu zaśpiewały również chóry z Włoch, Danii i Niemiec.  Uczestnicy podczas wyjazdu zwiedzili Pragę wraz z przewodnikiem, który dużo opowiadał o historii tego miasta. Zobaczyli wiele zabytków, między innymi: Stary Rynek, klasztor na Strachowie, Most Karola, Katedrę świętego Wita. Skosztowali też tradycyjnych czeskich potraw. O 4 nad ranem w poniedziałek wszyscy wrócili do Kolna.

Ten wyjazd okazał się jednym z najlepszych, mimo iż podróż była długa i męcząca. Wspomnienia jednak na zawsze zostaną w pamięci.

14-09-2018 21:40
Uwaga! Zmiana planu od 17.09.2018 r.