GLORIA VICTIS - POWSTANIE STYCZNIOWE

22 stycznia 2018 r. obchodziliśmy 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Insurekcja styczniowa była najważniejszym i najdłuższym, a jednocześnie najtragiczniejszym wydarzeniem w historii polskich zrywów niepodległościowych w XIX wieku.

Dyskoteka szkolna
Wybory Rzecznika Praw Ucznia

Na 196 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie, 128 oddało głos, a 8 głosów było nieważnych. Ich przeważającą liczbę zdobył Pan Mariusz Kędzierski.

Szlakiem Jana Pawła II

W środę 4 października 2017 r. wraz z uczniami i nauczycielami kolneńskiego gimnazjum wyjechaliśmy na pięciodniową wycieczkę do Zakopanego. O 3.45 była zbiórka, a wyjazd o 4.00. Około godz. 8.00 zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O JANIE PAWLE II

16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, odbył się po raz kolejny w naszej szkole konkurs wiedzy o naszym Patronie. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas trzecich.

Wyjazd do Pragi

W dniach 8-10 września mażoretki ze szkoły podstawowej i z naszego gimnazjum – Martyna Kierznowska z kl. II a i Wiktoria Wojsław z kl. II b  pod opieką Pani Beaty Skrodzkiej oraz uczennice z Miejskiej Orkiestry Dętej w Kolnie (Gabriela Banach, Justyna Chmielewska, Gabriela Fiertek z kl. III a, Patrycja Bajkowska z kl. II c i Julia Zakrzewska z kl. III d) pod batutą kapelmistrza Pana Pawła Podeszwika odwiedzili czeską Pragę na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Chórów „PRAHA MUSIC FESTIVAL 2017”.

Witaj, szkoło!

Kolneńscy gimnazjaliści 4 września 2017 uroczystym apelem zainaugurowali nowy rok szkolny. Z kolegami i nauczycielami spędzą najbliższe 10 miesięcy. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie naukę rozpoczyna 196 uczniów w 8 oddziałach z 31 nauczycielami.

Poczty sztandarowe

W dniu 19.06.2017 r. Rada Pedagogiczna wybrała nowy skład pocztu sztandarowego, który będzie reprezentował naszą szkołę w roku szkolnym 2017/2018.

PUBLICZNA PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2016/2017

W dniu 9 czerwca 2017 r. odbyła się na hali sportowej publiczna prezentacja projektów edukacyjnych zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym przez uczniów naszej szkoły.

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Przysłowia niemieckie” za nami !

Konkurs przysłów stał się już nieomalże tradycją w naszej szkole. Jak co roku, także i tym razem chętnych do wzięcia udziału w naszym konkursie nie zabrakło.

30 maja mieliśmy zaszczyt gościć finalistów konkursu, po przeprowadzonych w swoich szkołach eliminacjach szkolnych. Do etapu międzyszkolnego przystąpiło 19 uczniów.

JAN PAWEŁ II – CZŁOWIEK MODLITWY

18 maja to dla naszej szkoły szczególna data, ponieważ w tym dniu świętujemy Dzień Patrona Szkoły. Już od 11 lat gromadzimy się wówczas, aby  oddać hołd wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci i wzorem do naśladowania.

WIWAT KRÓL, WIWAT SEJM, WIWAT WSZYSTKIE STANY!

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie zaprezentowali 5 maja na 5. godzinie lekcyjnej  najważniejsze wydarzenia związane z tym świętem narodowym.